Prof. dr hab. Bogdan Wojciszke w IPs

W piątek 27 stycznia w Instytucie Psychologii odbyło się czwarte już spotkanie z cyklu "Kij w mrowisku! czyli gorące tematy, na które warto rozmawiać".
Tym razem naszym gościem był Profesor Bogdan Wojciszke, niezwykle ceniony i popularny psycholog społeczny, autor książek "Psychologia miłości", podręcznika akademickiego "Psychologia społeczna" oraz bardzo bardzo wielu, cenionych w Polsce i na świecie artykułów naukowych.
Profesor wygłosił krótki wykład, zatytułowany "Zniekształcenia ocen moralnych. Kiedy niemoralne staje się moralnym?", w ramach którego zaprezentował, w jaki sposób nasze oceny moralne mogą być powodowane nie tyle chłodną oceną sytuacji, a nieuświadomionymi wskazówkami związanymi z lubieniem czy faktem, iż osoba, której moralność oceniamy, przysłużą się naszym osobistym celom.
Po wykładzie nastąpiła dyskusja, koordynowana przez doktorantów Agatę Groyecką i Michała Misiaka, podczas której padły pytania przesłane przed internautów oraz pytania wprost z sali.
Atmosfera była bardzo akademicka, a pytaniom zdawało się nie być końca. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu!