Dr Alina Żurek z wizytą w Uniwersytecie Nebraska w Omaha

AZurek na U Omaha

W dniach 28 kwietnia - 6 maja dr Alina Żurek z Zakładu Psychologii Klinicznej i Zdrowia naszego Instytutu na zaproszenie Prof. Lyn Holley wizytowała w Uniwersytecie Nebraska w Omaha (UNO) w USA. Pobyt w całości sfinansowany został z grantu uzyskanego od UNO na realizacje międzynarodowego projektu dydaktyczno - naukowego Global Curriculum Development - Global Comparative Aging. Projekt ten realizowany jest w tej chwili przez Uniwersytet Nebraska w Omaha we współpracy z dwoma uczelniami wrocławskimi - Uniwersytetem Wrocławskim i Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

W ramach pobytu dr Żurek wygłosiła wykład zatytułowany "Selected Psychological Aspects of Aging in Poland", w którym podzieliła się m.in. wynikami własnych badań realizowanych w Polsce. Odwiedziła też takie ośrodki naukowe jak: University of Nebraska Medical Center, University of Nebraska Cancer Research oraz Home Center Instead for Successful Aging. Wszystko to, by zdobyć nowe inspiracje zarówno do pracy dydaktycznej, jak i naukowej. Dr Żurek prowadzi bowiem od lat badania nad znaczeniem aktywności fizycznej dla zdrowia psychicznego i mentalnego osób starszych. Od 2016 roku we współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii zajmuje się też tematem doświadczania choroby nowotworowej przez kobiety z rakiem piersi; w badania te zaangażowani są studenci Instytutu Psychologii.
Gratulujemy bogatych doświadczeń i życzymy powodzenia!