Jasełka bożonarodzeniowe w IPs

Zeszłoroczne Jasełka w naszym Instytucie jak co roku miały charakter bardzo uroczysty. Jak co roku studentki i studenci z Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii we Wrocławiu przygotowali na tę okoliczność oryginalne, zabarwione komediowo i psychologicznie przedstawienie, w którym główna rolę odegrał - znany już z wcielania się w postać studenta psychologii Stefana - Michał Węgrzyn. Tytułowy Stefan miał tym razem sposobność spotkania się we własnym domu z biblijnymi postaciami Maryi i Józefa (Kamila Saide  i Piotr Ząbek), a także pasterzami (Emilia Biesiada, Michał Nitschke, Krystian Pechan Wołeki Iza Werocy), zwierzętami z biblijnej stajenki (Alicja Adamczewska i Adrianna Jołkiewicz) i charyzmatyczną anielicą (Nina Adamus). Jego ciotkę zagrała zaś dr Dorota Chmielewska - Łuczak. Za scenografię do spektaklu odpowiedzialne były Bernardetta Figura, Katarzyna Franczyk i Dominika Piotrów.

Zaraz po Jasełkach głos zabrał Dyrektor Instytutu Psychologii prof. Piotr Sorokowski oraz Dyrektor ds. Ogólnych dr Joanna Piskorz, którzy złożyli wszystkim zebranym bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia, a następnie rozdali dyplomy wyróżniającym się doktorantom i studentom. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem, składaniem życzeń, degustacją ciast oraz rozmowami w kuluarach.

Dziękujemy za wspólny rok i do zobaczenia na Jasełkach w 2018!

Fotorelacja: Angelika Marcioch