Wirtualna rzeczywistość w IPs

W czwartek 24 maja w naszym Instytucie miały miejsce niecodzienne warsztaty, podczas których można było poznać zastosowania rzeczywistości wirtualnej (VR) w praktyce psychologicznej, a także doświadczyć działania aplikacji z nią związanych. Dzień Wirtualnej Rzeczywistości stał się okazją do przyjrzenia się, jak popularna dziś technologia może wspierać takie obszary jak edukacja, praca z osobami starszymi i terapia bólu.

Warsztaty poprowadzili dr Joanna Piskorz i dr Marcin Czub, pracownicy naszego Instytutu, oboje zaangażowani od kilku lat w pracę przy projekcie VR4Health, w ramach którego prowadzą badania m. in. nad analgetycznymi zastosowaniami wirtualnej rzeczywistości w terapii bólu u dzieci, dorosłych oraz osób starszych. W spotkaniu wzięli udział licealiści, studenci naszego Instytutu oraz osoby pasjonujące się problematyką i technologią VR. Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, a dyskusjom nie było końca.

Cieszymy się ogromnie i czekamy na kolejne odsłony wydarzenia

Zdjęcia: Zofia Garncarek