Informacje

 

Zapraszamy do udziału w I edycji Konkursu Wiedzy Psychologicznej,

organizowanego przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Zapraszamy uczniów szkół średnich do pogłębienia wiedzy z zakresu psychologii funkcjonowania człowieka i jego relacji ze środowiskiem. Udział w konkursie będzie niezapomnianą przygodą, dzięki której poszukiwać będziecie odpowiedzi na ważne dla psychologów pytania o wpływ różnorodnych sytuacji społecznych na ludzkie zachowanie. Zastanowicie się na przykład nad tym, co wpływa na oceny przypisywane innym ludziom, co sprawia, że niektórzy ludzie wydają się nam bardziej atrakcyjni niż inni lub nad tym, co powoduje stres i jak możemy sobie z nim konstruktywnie radzić.

Na zwycięzców konkursu czekają wspaniałe nagrody, ale to nie wszystko… Przygotowaliśmy dla Was także unikalne wyróżnienia związane możliwościami doświadczenia zawodu psychologa w praktyce: zwycięzcy będą mogli na przykład wziąć udział w psychologicznym projekcie badawczym, konferencji lub działaniach Pracowni Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego. Każdy z uczestników otrzyma również certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w konkursie.

Aby wystartować w konkursie potrzebnych jest tylko pięć kroków.

 

Krok pierwszy – zgłaszacie się w swojej szkole do wybranego nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, który jako Wasz opiekun pomoże w przygotowaniu się do konkursu.

Krok drugi - zapoznajecie się szczegółowo z treścią ostatniego z pięciu tomów podręcznika Philipa G. Zimbardo, Roberta L. Johnsona i Vivian McCann „Psychologia. Kluczowe koncepcje. Człowiek i jego środowisko” wydanego przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

Krok trzeci – opiekunowie z ramienia szkoły dokonują rejestracji uczniów poprzez formularz konkursowy na stronie internetowej: www.psychologia.uni.wroc.pl/konkurs  do dnia 31.03.2018 r.

Krok czwarty – w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego na ul. Dawida 1, dnia 13.04.2018 o godzinie 12.00, wszyscy zarejestrowani uczestnicy konkursu rozwiązują test składający się z pytań zamkniętych, weryfikujących wiedzę z zakresu wskazanej lektury, a Komisja Konkursowa dokonuje oceny prac i wyłania zwycięzcę.

Krok piąty – my trzymamy za Was kciuki, a Wy cieszycie się z wygranej!

 

Zapraszamy! Skosztuj, jak smakuje prawdziwa psychologia…

Karta zgłoszeniowa na Konkurs Wiedzy Psychologicznej

Regulamin Konkursu Wiedzy Psychologicznej