Informacje

 

Zapraszamy do udziału

w V edycji

Konkursu Wiedzy Psychologicznej

organizowanego przez

Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego

 

 

Zapraszamy uczniów szkół średnich do  pogłębienia wiedzy z zakresu psychologii funkcjonowania człowieka i jego relacji ze środowiskiem. Udział w konkursie będzie niezapomnianą przygodą, dzięki której poszukiwać będziecie odpowiedzi na ważne dla psychologów pytania o wpływ różnorodnych sytuacji społecznych na ludzkie zachowanie.

Aby wystartować w konkursie potrzebnych jest tylko pięć kroków.

Krok pierwszy – zgłaszacie się w swojej szkole do wybranego nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, który jako Wasz opiekun pomoże w przygotowaniu się do konkursu.

Krok drugi - zapoznajecie się szczegółowo z treścią poniższych pozycji książkowych:

  1. Cierpiałkowska, L., Sęk, H. (2020).Psychologia kliniczna. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN. Rozdziały: 1-9, str. 21-191.
  2. Everly Jr, G. S., Rosenfeld, R. (1992). Stres. Przyczyny, terapia i autoterapia. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN. Rozdziały: 1-5, str. 13-99.
  3. Grzegorzewska, I., Cierpiałkowska, L. (2018). Uzależnienia behawioralne. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN. Rozdziały: 1-4, str 17-113.

 

Krok trzeci – opiekunowie z ramienia szkoły zgłaszają uczniów poprzez formularz konkursowy na stronie internetowej: www.psychologia.uni.wroc.pl/konkurs do dnia 30.11.2021 r.

Krok czwarty – w dnia 11.12.2021 o godzinie 12.00, wszyscy uczestnicy zgłoszeni na konkurs otrzymają maila od Organizatora z linkiem przekierowującym do testu wiedzy, składającym się z pytań zamkniętych, weryfikujących wiedzę z zakresu wskazanych lektur, a Komisja Konkursowa dokonuje oceny testów i wyłania zwycięzców.

Krok piąty – my trzymamy za Was kciuki, a Wy cieszycie się z wygranej!

 

Zapraszamy! Skosztuj, jak smakuje prawdziwa psychologia…

 

Osoba do kontaktu – dr Kamila Madeja-Bień kamila.madeja-bien@uwr.edu.pl

Regulamin Konkursu Wiedzy Psychologicznej