Bombardowanie Gazy. Rozmowy z Palestyńczykami

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UWr zaprasza na drugą część panelu dotyczącego relacji palestyńsko-izraelskich "Bombardowanie Gazy". 

Bombardowanie Gazy. Rozmowy z Palestyńczykami. 4 czerwca 18:45

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UWr, Szewska 36, sala 20 Rozmowy z Sufianem Kayyaliem, Magedem El-Nakhalem oraz Ahmedem Elsaftawy poprowadzi dr hab. Magdalena Krysińska-Kałużna

Do udziału w spotkaniu i przedstawienia historii relacji palestyńsko-izraelskich z perspektywy palestyńskiej zaproszeni zostali: Urodzony w Jordanii i mieszkający w Polsce od 1974 roku Sufian Kayyali, prezes Wrocławskiej Fundacji Współpracy z Krajami Arabskimi i absolwent kierunku Nauki polityczne na Uniwersytecie Wrocławskim; 

Pochodzący ze Strefy Gazy Maged El-Nakhal, ktory przyjechał do Polski w 1984 r. by studiować farmację po czym wrócił do Gazy, gdzie prowadził własną aptekę. Ponownie przyjechał do Wrocławia w listopadzie 2023 r. z powodu wojny.

Mieszkający w Polsce od 1993 roku Ahmed Elsaftawy, lekarz, kierownik oddziału chirurgii plastycznej i chirurgii ręki szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Mamy nadzieje, że podczas spotkania będziemy mogli wysłuchać głosów także innych Palestyńczyków i Palestynek w tym Ali Qandil, reporterki i aktywistki, która była jedną z prelegentek podczas poprzedniego panelu.

 

gaza