Targi Pracy i Praktyk KAMPUS KARIERY

Akademickie Biuro Karier wraz z Wydziałem Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zapraszają do udziału w XVI edycji Targów Pracy i Praktyk KAMPUS KARIERY, która odbędzie się już 21 listopada (wtorek) w godz. 10:00-15:00 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (bud. D, ul. Uniwersytecka 7-10).

Hasłem przewodnim nadchodzącej edycji jest „Humanista na rynku pracy”, dlatego też do udziału w Targach szczególnie zapraszamy studentki i studentów, a także absolwentki i absolwentów kierunków prawniczych,  społecznych, humanistycznych i filologicznych. 

Do współpracy zaprosiliśmy ponad 20 pracodawców z różnych branż, którzy nie tylko przedstawią profil swojej działalności, ale przede wszystkim opowiedzą o bieżących procesach rekrutacyjnych i odpowiedzą na nurtujące uczestniczki i uczestników pytania.

W programie wydarzenia znalazły się także aż 3 panele dyskusyjne z udziałem ekspertów ze świata nauki, biznesu oraz przedstawicielek pokolenia Z:

  • PANEL #1: Rynek pracy dla humanistów: obszary standardowe, nieoczywiste, niedostępne
    Podczas pierwszego panelu eksperci pochylą się nad kwestiami dotyczącymi wymagań współczesnego rynku pracy ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk/ról, które z powodzeniem mogą wykonywać absolwenci studiów humanistycznych. 
  • PANEL #2: Dlaczego warto być „humanem”?
    Satysfakcjonująca praca po studiach humanistycznych – dlaczego warto być ,,humanem’’? Podczas panelu nasi goście opowiedzą o ich ścieżkach kariery, a także o tym w jakim stopniu studia humanistyczne pomogły im znaleźć swoje miejsce na rynku pracy, czego dodatkowo musieli się nauczyć i jakie zalety wynikają z posiadania wykształcenia humanistycznego. 
  • PANEL #3: Generacja Z na rynku pracy
    Obecność pokolenia Z na rynku pracy wywołuje różne odczucia, a jak jest naprawdę? O tym, jakie mają oczekiwania i jakimi są pracownikami opowie nie tylko ekspertka, która na co dzień pracuje z przedstawicielami gen Z, ale też same zainteresowane – przedstawicielki tytułowego pokolenia i jednocześnie Ambasadorki Akademickiego Biura Karier 2022/2023. Oprócz tego zostaną zaprezentowane wyniki badań: Plany i oczekiwania zawodowe studentek i studentów Uniwersytetu Wrocławskiego w odniesieniu do sytuacji na rynku pracy, które zostały przeprowadzone przez Ambasadorki ABK 2022/2023 wśród studentek i studentów UWr w II kwartale 2023. 

 

Na każdy z paneli dyskusyjnych obowiązują zapisy: https://forms.office.com/e/b5LqVYac9n  

XVI edycja Targów Pracy i Praktyk KAMPUS KARIERY została objęta patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Więcej informacji:

https://targi.uwr.edu.pl/

https://fb.me/e/1AoWjj0OK  

 

Organizatorami wydarzenia są:

Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Wrocławskiego

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego

Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego

tar