Ogłoszenia

W okresie wakacyjnym Biblioteka Kulturoznawstwa i Muzykologii będzie czynna w lipcu w godz. 9.00-16.00. W sierpniu Biblioteka będzie nieczynna.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów z eseistyki filmowej, które Instytut Kulturoznawstwa zorganizował we współpracy z Łódzką Szkołą Filmową. Było wspaniale!


W czwartek (04.07) o godz. 17.00 zapraszamy do naszej Biblioteki na spotkanie wokół premierowego numeru "Prac Kulturoznawczych" pod redakcją Jacka Schindlera i Izoldy Topp, dedykowanego prof. Stefanowi Bednarkowi. O mnemotoposach i snach z Redaktorami i Autorkami tekstów porozmawia Krzysztof Łukasiewicz. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu "Cultura Lectionis" wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego.


Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej "Pokonując dogmatyzm, szukając inspiracji. Polska humanistyka powojenna i formy jej zaangażowania", która odbędzie się we Wrocławiu w dn. 10-11 października 2024 roku.


Zapraszamy do zapoznania się z relacją zdjęciową z wykładu prof. Mieke Bal "Multi-tentacled Time: On Urgency".


Do 28.07.2024 r. w Centrum Sztuki WRO oglądać można wystawę prof. Mieke Bal. "Don Kichot - Smętne oblicza".


We wtorek (14.05) zapraszamy do udziału w warsztacie pt. „”Oto moje ciało”: analiza kulturowa związku przemocy seksualnej z teologią ofiary”, który poprowadzi dr Edward Boudewijn Skubisz z gościnnym udziałem prof. Mieke Bal.


Zapraszamy do udziału w wykładzie prof. Mieke Bal "Multi-tentacled Time: On Urgency".


Instytut Kulturoznawstwa i Filmoznawcze Koło Naukowe UWr zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Problemy Współczesnego Kina” (25-26.04.2024 r.).


Zapraszamy na spotkanie z Dariuszem Czają redaktorem nowego numeru "Kontekstów". Spotkanie poprowadzą Piotr Jakub Fereński i Adam Kruk. Wydarzenie odbędzie się 7 maja 2024 roku o 17:30 w Księgarni Hiszpańskiej (ul. Szajnochy 5) w ramach cyklu "Cultura Lectionis" Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego (oddział Wrocław).


Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze – oddział Wrocław oraz Instytut Kulturoznawstwa UWr serdecznie zapraszają na spotkanie z cyklu Cultura Lectionis poświęcone książce dr Jagody Budzik (Katedra Judaistyki UWr) zatytułowanej "Erec szam. Polska w tekstach izraelskiego trzeciego pokolenia po Zagładzie". Kliknij w tytuł po więcej szczegółów.


Trwa nabór wniosków w konkursie Młody Badacz w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza. Konkurs adresowany jest do studentów i studentek Uniwersytetu Wrocławskiego zainteresowanych udziałem w międzynarodowej konferencji, konkursie, wydarzeniu naukowym, pobytem w zagranicznej uczelni lub organizacją międzynarodowej szkoły czy warsztatu naukowego.


Zapraszamy na wykład prof. A. Jamiego Sarisa (Maynooth University) “Addicts, the Undead and Social Theory”, który odbędzie się 24 X o godzinie 17:00 w sali 208 (ul. Szewska 36).


W dniach 23-24 listopada 2023 r. Zakład Teorii i Krytyki Kultury zaprasza do udziału w konferencji naukowej "O kulturze i jej teorii dziś".


13.06.2023

20 czerwca 2023 zapraszamy na kolejną edycję Kulturnatywy - święta wrocławskiego kulturoznawstwa!


Serdecznie zapraszamy na wykład "Kapelusz Vermeera. Objawienie Malarstwa", który prof. Dariusz Czaja wygłosi w ramach Wszechnicy Kulturoznawczej Cultura Culturans, organizowanej przez wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego.


W związku z ukazaniem się nowego numeru „Prac Kulturoznawczych” pod redakcją Jacka Małczyńskiego i Renaty Tańczuk Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze zaprasza na spotkanie o cnotach epistemicznych w ramach cyklu Cultura lectionis, które odbędzie się w siedzibie Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 15, piętro 2) w środę 15 marca o godzinie 17:00. Więcej informacji na stronie Wydawnictwa: https://wuwr.eu/wydarzenie/o-cnotach-epistemicznych/


W dn. 06-08.02 naszym gościem będzie prof. Dorota Głowacka z University of King's College w Halifaxie. W poniedziałek (06.02) o godz. 18.00 w sali 208 prof. D. Głowacka przedstawi wykład "Wyobraźnia suwerenna a polityczny wymiar współczesnego malarstwa kanadyjskich artystów rdzennych". Ponadto, w środę (08.02) w godz. 11.00-14.30 w sali 9 prof. D. Głowacka poprowadzi seminarium dla studentów i doktorantów "Linguicide: Zagłada a rewitalizacja i odrodzenie języków rdzennych". Czytaj więcej...