Ogłoszenia

W poniedziałek (29.05) Biblioteka Kulturoznawstwa i Muzykologii będzie nieczynna. Książki do zwrotu można pozostawić na portierni. W pilnych sprawach proszę o kontakt z p. Wiolettą Szarejko (sekretariat Instytutu Kulturoznawstwa).


Pracownia Badań Pejzażu Dźwiękowego zaprasza na kolejną "Lekcję słuchania " która odbędzie się w najbliższą sobotę 27.05. o godz. 15.30 , w Instytucie Muzykologii (ul. Szewska 36), sala 107. Naszym Gościem będzie Krzysztof Topolski ("Arszyn") - artysta dźwiękowy, perkusista, autor projektów z dziedziny muzyki i sztuki dźwięku. Zajmuje się field recordingiem, ekologią akustyczną i pejzażem dźwiękowym. Tworzy instalacje dźwiękowe, komponuje, prowadzi warsztaty. Krzysztof Topolski opowie o swoich dźwiękowych projektach, m.in. islandzkim Egilssta​ð​ir Soundscape oraz Ultrasono zrealizowanym z wykorzystaniem detektora ultradźwięków, a także działaniach dźwiękowych na Helu (m.in. z udziałem morświnów). Artysta w swej pracy łączy zacięcie instrumentalne i improwizatorskie z szerszą refleksją nad pejzażem dźwiękowym. Jak pisze, „Moja praca z tymi terytoriami polega na nagrywaniu elementów ich audiosfery, a następnie komponowaniu z tego materiału utworów bądź tworzeniu instalacji dźwiękowych.”. O tym jak tworzy, jakich metod i mediów używa, co słyszy i czego nasłuchuje dowiemy się ze spotkania w dniu 27.05.2023. o godz.15.30. Serdecznie zapraszamy!


Zajęcia z miasta w działaniu 8 maja zostały odwołane.


W dniach 1-3.05.2023 Biblioteka Kulturoznawstwa i Muzykologii będzie nieczynna.


Serdecznie zapraszamy na wykład "Kapelusz Vermeera. Objawienie Malarstwa", który prof. Dariusz Czaja wygłosi w ramach Wszechnicy Kulturoznawczej Cultura Culturans, organizowanej przez wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego.


Serdecznie zapraszamy studentów 2 roku studiów licencjackich na zebranie dotyczące praktyk zawodowych, które odbędzie się we wtorek, 9 maja o godz. 13.20 w sali nr 29, ul. Szewska 50/51.


W związku z ukazaniem się nowego numeru „Prac Kulturoznawczych” pod redakcją Jacka Małczyńskiego i Renaty Tańczuk Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze zaprasza na spotkanie o cnotach epistemicznych w ramach cyklu Cultura lectionis, które odbędzie się w siedzibie Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 15, piętro 2) w środę 15 marca o godzinie 17:00. Więcej informacji na stronie Wydawnictwa: https://wuwr.eu/wydarzenie/o-cnotach-epistemicznych/


W dn. 06-08.02 naszym gościem będzie prof. Dorota Głowacka z University of King's College w Halifaxie. W poniedziałek (06.02) o godz. 18.00 w sali 208 prof. D. Głowacka przedstawi wykład "Wyobraźnia suwerenna a polityczny wymiar współczesnego malarstwa kanadyjskich artystów rdzennych". Ponadto, w środę (08.02) w godz. 11.00-14.30 w sali 9 prof. D. Głowacka poprowadzi seminarium dla studentów i doktorantów "Linguicide: Zagłada a rewitalizacja i odrodzenie języków rdzennych". Czytaj więcej...


30.09.2022

W roku akademickim 2022/2023 funkcję opiekuna 3 roku lic. pełnić będzie dr Jacek Małczyński.