„BORDERLINE oczami psychoterapeutki i pacjentki”.

Na wykładzie mieliśmy zaszczyt gościć dwie prelegentki. Jako pierwsza wystąpiła Pani Magdalena Muracka-Tylko, która jest Prezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej. Na podstawie swojego doświadczenia w pracy terapeutycznej, przybliżyła nam ona najważniejsze aspekty związane z borderline od strony diagnostycznej i terapeutycznej. W drugiej części wykładu gościliśmy Panią Ankę Mrówczyńską, która sama zmaga się z zaburzeniem borderline i jednocześnie aktywnie dzieli się swoim doświadczeniem za pośrednictwem bloga i własnych książek. Podczas wystąpienia pani Mrówczyńska omówiła odniesienie poszczególnych kategorii diagnostycznych borderline do prawdziwego życia, wzbogacając wypowiedź cytatami z książek.

Połączenie dwóch punktów widzenia: terapeutycznego oraz punktu widzenia osoby, która sama doświadczyła omawianego zaburzenia, uczyniło spotkanie nieszablonowym i nieprzeciętnym. Spotkanie cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim kilkaset osób.

 

Wykład jest dostępny na youtube Instytutu Psychologii UWr i fanpage’u Koła Naukowego Psychologii Klinicznej. Zapraszamy do obejrzenia!

 

Serdecznie dziękujemy naszym gościom!