Biegun wsparcia. Między manią a depresją.

30 marca, z okazji Światowego Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej, Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów we Wrocławiu, po raz kolejny,  przeprowadziło psychoedukacyjną akcję #biegunwsparcia. Jej celem było zwrócenie uwagi oraz przybliżenie społeczeństwu ogólnej problematyki choroby bipolarnej.

Z tej okazji, w mediach społecznościowych publikowano zdjęcia z dłonią zasłaniającą połowę twarzy w geście solidarności z osobami dotkniętymi chorobą afektywną dwubiegunową- na samym Instagramie pojawiło się 66 postów oraz 55 relacji, a post na Facebooku dotarł do ponad 22 000 odbiorców.
Kluczowym elementem obchodów był webinar Między manią a depresją  poprowadzony przez dr Bianka Lewandowską z Instytuty Psychologii, podczas którego uczestnicy dowiedzieli się, czym jest choroba, z jakimi problemami zmagają się osoby chore oraz jak skutecznie je wspierać.

Wydarzenie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie- informacja o nim dotarła do 150 000 odbiorców, a sam wykład przyciągnął setki osób. Najbardziej ucieszyły nas  jednak wiadomości od osób dotkniętych chorobą, które przyznały, że akcja była dla nich prawdziwym wyrazem wsparcia i solidarności.

Zapis transmisji tego wykładu (oraz wielu innych) można obejrzeć na oficjalnym kanale Instytutu Psychologii UWr w serwisie youtube na stronie www.youtube.com/psychologiawroclaw.