Dr hab. Piotr Sorokowski, prof. UWr i dr Piotr Styrkowiec laureatami w programie stypendialnym im. Mieczysława Bekkera

 

Z radością informujemy, że dr hab. Piotr Sorokowski, prof. UWr i dr Piotr Styrkowiec otrzymali stypendium Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w trzeciej edycji programu im. Mieczysława Bekkera. Stypendia NAWA otrzymało w tej edycji 135 badaczek i badaczy z polskich uczelni oraz innych jednostek naukowych. 

Program im. Bekkera jest jednym z najważniejszych programów stypendialnych w Polsce, umożliwia wyjazd i realizację badań w wiodących ośrodkach naukowych na całym świecie. Dr hab. Piotr Sorokowski, prof. UWr będzie miał okazję dzięki niemu wyjechać do Szkocji, gdzie na Uniwersytecie w Stirling, przez okres sześciu miesięcy współpracować będzie z profesorem Craigiem Robertsem, a realizowany przez niego projekt dotyczyć będzie preferencji zapachowych. Dr Piotr Styrkowiec będzie miał z kolei możliwość wizytowania Uniwersytetu w Chicago w USA, gdzie w czasie pięciu miesięcy, pod opieką profesora Edwarda Vogela, prowadzić będzie przy użyciu EEG badania nad procesami uwagi wzrokowej.

Link z informacjami o programie: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/wyniki-naboru-w-programie-im-mieczyslawa-bekkera-2020

Gratulujemy serdecznie, życzymy udanych pobytów i pomyślnej realizacji projektów!