Drzwi Otwarte IPs UWr 2022

26 marca 2022 odbyły Drzwi Otwarte naszego Instytutu, po raz trzeci odbyły się one w trybie zdalnym. Podczas Drzwi Otwartych można było wysłuchać prelekcji naszych pracowników, wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez naszych studentów, a także wziąć udział w spotkaniu poświęconemu rekrutacji na studia w Instytucie Psychologii. Wykłady transmitowano na żywo na naszym kanale YouTube. Tam też była okazja do zadawania pytań i kontaktu z zaproszonymi gośćmi. Nad przebiegiem wydarzenia czuwali Zastępczyni Dyrektora dr Joanna Piskorz oraz mgr Przemysław Nowicki.

Część pierwszą wydarzenia rozpoczęła dr Kamila Madeja - Bień z wykładem "Psychologia we współczesnym świecie. Obszary naszych zainteresowań", następnie wykłady wygłosili dr  Anna Oleszkiewicz, prof. UWr – „Na styku psychologii i fizjologii - dlaczego węch człowieka jest tak ważny dla dobrostanu psychicznego?”,  dr Marcin Czub – „Być kimś innym - percepcja ciała własnego w wirtualnej rzeczywistości." oraz dr Joanna Krawczyk – „Uzależniony mózg- neurobiologiczne aspekty uzależnienia”. Licealiści mieli możliwość również uczestniczenia w dwóch warsztatach przygotowanych przez naszych studentów: „Tożsamość i media społecznościowe” przygotowanym przez Aleksandrę Cichecką oraz Kaję Kowalską z Pracowni Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego oraz „Komunikacja bez przemocy” przygotowanym przez Klaudię Boksę oraz Michała Nitschke z Polskiego Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii we Wrocławiu.

W części drugiej uczestnicy mieli okazję spotkać się z dr Joanną Piskorz i mgr Przemysławem Nowickim, którzy odpowiadali na pytania i starali się rozwiewać wszelkie wątpliwości odnośnie procesu rekrutacji na studia psychologiczne w Uniwersytecie Wrocławskim.

Zapraszamy do obejrzenia naszych wykładów wygłoszonych w ramach Drzwi Otwartych. Są one dostępne na naszym oficjalnym kanale na platformie youtube.com/psychologiawroclaw.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie oraz udział w spotkaniach i zachęcamy serdecznie do studiowania u nas!