Drzwi Otwarte Instytutu Psychologii

23 marca 2024 odbyły się w naszym Instytucie Drzwi Otwarte. Podczas tego wydarzenia licealiści mieli możliwość wysłuchania prelekcji naszych pracowników, uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez naszych studentów, a także wzięcia udziału w spotkaniu poświęconemu rekrutacji na studia w Instytucie Psychologii. Dodatkowo przedstawiciele kół naukowych i stowarzyszeń (Studenckie Koło Naukowe Psychologii Klinicznej, Studenckie Koło Naukowe Genderówka, Koło Naukowe Seksuologii im. M. Wisłockiej UWr oraz PSSiAP) przygotowali stoiska, przy których dzielili się swoja wiedzą, odpowiadali na pytania i rozmawiali o studiowaniu w naszym Instytucie z licznie przybyłymi licealistami.

W tym roku odwiedziło nasz Instytut bardzo wielu licealistów, ok 180-200 osób. Nasza Aula była wypełniona młodymi ludźmi zainteresowanymi psychologią. Zgromadzona młodzież okazała się bardzo zainteresowała poruszaną problematyką, zadawała wnikliwe pytania i dyskutowała z naszymi prowadzącymi.

Drzwi Otwarte rozpoczęliśmy wykładem dr Kamili Madei - Bień "Psychologia we współczesnym świecie. Obszary naszych zainteresowań", następnie wykłady wygłosili dr Joanna Krawczyk „Wyzwania i trudy wczesnej dorosłości - aspekt psychologiczny”, dr hab. Michał Białek, prof. UWr „Czemu wszyscy chcą dobrze, a się nie zgadzają? Psychologia moralności” oraz dr hab. Jerzy Luty, prof. UWr „Inteligencja makiaweliczna, czyli dlaczego jesteśmy uczuleni na oszukiwanie".

Nasi studenci przygotowali też liczne warsztaty, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem licealistów:

„Życie warte życia - psychologia pozytywna w walce z depresją” – Marta Kapusta i Julia Wołczańska z Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii

„Metodologia badań naukowych” – Grzegorz Jankiewicz ze Studenckiego Koła Naukowego „Psychologiczna Grupa Badawcza”

„Płeć i tożsamość płciowa - aspekty psychologiczne” – Klaudia Fuławka, Jakub Staniec oraz Katarzyna Grzejszczak ze Studenckiego Koła Naukowego „Genderówka”„Jak się uczyć?” - Filip Liebersbach i Sandra Adamowicz z Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii
„Gdy „po prostu jedzenie” nie jest takie proste - warsztaty nt. anoreksji”” - Julia Śron i Aleksandra Pędzimąż z Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii
„Rzut oka na metody w neurobiologii” - Oleksandra Babeshko ze Studenckiego Koła Naukowego „Psychologiczna Grupa Badawcza”.

Na koniec Drzwi Otwartych uczestnicy mieli okazję spotkać się z  Filipem Pechem, który odpowiadał na pytania i starał się rozwiewać wszelkie wątpliwości odnośnie procesu rekrutacji na studia psychologiczne w Uniwersytecie Wrocławskim.

Za organizację Drzwi Otwartych i prowadzenia całości spotkania odpowiedzialna była dr Joanna Piskorz, a nad przebiegiem wydarzenia czuwały dodatkowo dr Katarzyna Serafińska, Filip Pech oraz nasza doktorantka Magdalena Mróz.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie oraz udział w spotkaniach i zachęcamy serdecznie do studiowania u nas!