Dzień Dziecka w IPs

 

Wiele w naszym Instytucie się ostatnio dzieje, ale nie było w nim jeszcze Dnia Dziecka. W ubiegłym roku Pracownia dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, działająca pod opieką dr Doroty Chmielewskiej - Łuczak z Zakładu Psychologii Rozwoju, zorganizowała dla naszych studentek i studentów warsztaty "Czy psycholog boi się dzieci?", w tym roku z kolei z jej inicjatywy odbyła się 1 czerwca detektywistyczna gra terenowa dla dzieci. Brały w niej udział dzieci naszych wykładowców i pracowników.

 

dzie+ä dzicka

Wydarzenie rozpoczęło się od malowania twarzy i stemplowania rączek, a następnie rozpoczęła się bajkowa zabawa o kształcie mocno postmodernistycznym. Otóż Czerwony Kapturek pomagał Królewnie Śnieżce prowadzić azyl dla osieroconych i chorych leśnych zwierzątek, ostrzeżenie Trzech Świnek nie dotarło na czas, dzieci tropiły zaginione postaci, wykopywały wskazówki, rozwiązywały zagadki, a także starały się dowiedzieć, czy wielki brzuch Wilka ma z tym wszystkim coś wspólnego. Uczestniczyły też w mrożącej krew w żyłach operacji przeprowadzanej przez Doktora Dollitle. Ostatecznie wszystkie dzieci doprowadziły do szczęśliwego finału i dotrwały do końca tej niezwykle udanej zabawy.

 

61688009_446809216132245_4787124866849439744_n

Pracownia dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców planuje zorganizowanie w przyszłości kolejnych imprez dla dzieci, na które już teraz zaprasza dzieci naszych wykładowców, pracowników, studentów i absolwentów! Już wkrótce odbędą się również warsztaty na temat przygotowania gier terenowych i fabularnych dla dzieci, na które również serdecznie zapraszamy!