Gra Magic Spheres włączona do hiszpańskiego projektu terapii bólu u dzieci

Gra-Magic-Spheres-pierwsza-aplikacja-IPs

Magic Spheres – gra odwracająca uwagę od bólu u dzieci została stworzona przez pracowników naszego Instytutu dr Marcina Czuba i dr Joannę Piskorz, którzy od prawie dekady prowadzą badania nad odwracaniem uwagi od krótkotrwałego bólu.

Magic Spheres zostanie włączona do hiszpańskiego projektu terapii bólu - Effectiveness and Implementation of a Digital Intervention for Pediatric Chronic Pain Co-designed With Patients (Digital SPA). Zostanie ona zintegrowana z szerszą aplikacją wykorzystywaną w całej Hiszpanii do redukcji bólu u dzieci.

Na chwilę obecną 6 szpitali bierze udział w pierwszej fazie badania klinicznego tego projektu: Hospital Materno Infantil Torrecardenas (Almeria), Hospital Sant Joan de Déu (Barcelona), Hospital Materno Infantil Virgen de las Nieves (Granada), Hospital infantil del Hospital Universitario La Paz (Madryt), Hospital Materno Infantil del Hospital Regional Universitario (Malaga) oraz Hospital General Universitario Santa Lucía (Cartagena).

Serdecznie gratulujemy!