IPs patronem XII LO we Wrocławiu

 

 

W ubiegłym roku akademickim Instytut Psychologii objął patronatem XII Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu. W ramach umowy partnerskiej nasi pracownicy i studenci ostatnich lat studiów prowadzili tam zajęcia dla uczniów zainteresowanych psychologią i studiowaniem psychologii.

W okresie marzec - kwiecień ubiegłego roku akademickiego Pracownia HR, działająca pod opieką dr Magdaleny Ślazyk - Sobol realizowała wśród uczniów klas 1-3 proces diagnozy kompetencji interpersonalnych i projekty rozwojowe wzorowane na metodzie Development Center. Odbyły się dwie  wielogodzinne sesje symulacyjne, podczas których uczestnicy wzięli udział w zadaniach specjalnie przygotowanych przez nasze studentki i studentów. Ponadto każda osoba uczestnicząca w nich otrzymała spersonalizowany raport obserwowanych kompetencji oraz odbyła indywidualną sesję feedbackową - coaching indywidualny - z asesorem. Śmiało możemy powiedzieć, że informacje zwrotne otrzymane od członków Pracowni wzmocniły motywację do działań rozwojowych  licealistów oraz mamy nadzieję, że efektywnie wykorzystają tą wiedzę do dalszego rozwoju w przyszłości.

Z kolei w czerwcu mgr Ania Cieślik poprowadziła dla licealistów warsztaty Rozwijanie samoświadomości emocjonalnej poświęcone zarządzaniu emocjami. Ich celem było dowiedzenie się, czym są i jak wyrażają się emocje, jaki mają ładunek informacyjny, jakie są mechanizmy ich powstawania oraz jaki wpływ wywierają. Uczestnicy mieli okazję pouczyć się rozróżniania i nazywania poszczególnych emocji, rozwinąć specyficzne dla poszczególnych emocji mechanizmy samoregulacyjne, a także uświadomić sobie, w jaki sposób przekonania wpływają na emocje i zachowania. W trakcie warsztatów można było również poznać fakty i mity związane z rozwijaniem inteligencji emocjonalnej w oparciu o najnowszą wiedzę psychologiczną.

O następnych naszych działaniach w XII LO będziemy dawać znać w kolejnych odsłonach!

 

Zdj. pochodzi z materiałów promocyjnych XII LO we Wrocławiu.