Instytut Psychologii razem z PCK w projekcie „Być Kobietą”.

Być_Kobietą_baner 930x363_Uniwersytet Wrocławski

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Instytutu Psychologii podjął się współpracy z Dolnośląskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża we Wrocławiu, który jest pomysłodawcą i głównym organizatorem wielowymiarowego projektu „DzienDlaKobiet z PCK „Być Kobietą”. Wydarzenie swoim patronatem objął Rektor UWr prof. Robert Olkiewicz.

Głównym i najważniejszym założeniem projektu jest profilaktyka, promocja i edukacja na temat ważnych aspektów zdrowia kobiet, podniesienie świadomości o konieczności regularnych badań kontrolnych oraz wczesnego wykrywania potencjalnych problemów zdrowotnych. Edukacja i nauka troski o własne zdrowie tak, by jak najdłużej cieszyć się pełnym, aktywnym życiem.

Projekt dotyka także aspektów rozwoju, wsparcia, świadomości, problemów kobiet, jak i również samego święta, które obchodzone jest 8 marca.

Realizacja wydarzeń odbyła się w dniach 8-9 i 16 marca we Wrocławiu i została podzielona na 3 strefy:

STREFA ZDROWIA „BIAŁE MIASTECZKO”, czyli przede wszystkim bezpłatne, kompleksowe badania dla kobiet.

STREFA SPORTU, czyli Bieg O!Zdrowie Kobiet.

oraz

STREFA WARSZTATOWO – WYKŁADOWA, w której między innymi pracowniczki IPs przeprowadziły wykłady dla zainteresowanych kobiet: dr Katarzyna Serafińska „Współczesna kobieta w bliskim związku. Realia, wyzwania i perspektywy”; mgr Anna Cieślik „ Kobiecość w męskim świecie biznesu. Jak mądrze wykorzystać emocje, wrażliwość i troskę do budowania organizacji odpornych na wstrząsy?”; dr Dorota Chmielewska-Łuczak „ Życie seksualne matek” oraz dr Małgorzata Włodarczyk „ Psychologiczne aspekty okresu okołomenopauzalnego ”

Szczegóły całego projektu na: www.pck.wroclaw.pl

 

Serdecznie dziękujemy i liczymy na powtórkę w kolejnym roku.