Jesienne Drzwi Otwarte w IPs

W sobotę 24 listopada w Instytucie Psychologii zorganizowane zostały trzecie już kolei w tym roku akademickim Drzwi Otwarte dla wszystkich zainteresowanych studiowaniem psychologii. Odwiedzający nas mogli i tym razem wysłuchać kilku niezwykle interesujących prelekcji, które przygotowali specjalnie na tę okazję nasi pracownicy. Z wykładami w kolejności wystąpiły: dr Bogna Bartosz "W jakim kierunku zmierza współczesna psychologia? O psychologii pozytywnej słów kilka", dr Małgorzata Włodarczyk "Zaburzenia odżywiania z perspektywy psychologa klinicznego", dr hab. Kinga Lachowicz - Tabaczek, prof. UWr "Iluzje w percepcji siebie. Jak samoocena wpływa na samopoznanie?" oraz dr Magdalena Ślazyk - Sobol "Psycholog w biznesie - po co i dla kogo?". Wykłady obywały się w Auli i zebrały sporą publiczność.

Jak co roku oferta Drzwi Otwartych objęła również warsztaty przygotowane dla licealistów przez naszych pracowników i studentki działające w kołach naukowych i pracowniach naszego Instytutu. W tej edycji uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zajęciach, obejmujących następujące zagadnienia praktyczne: dr Tomasz Frąckowiak "Poznaj samego siebie. Co powie o Tobie test psychologiczny?", mgr Anna Cieślik "Jak z cytryn zrobić lemoniadę, czyli jak mądrze uczyć się z porażek w drodze do sukcesu?", Monika Wróbel "Time management - jak skutecznie organizować swoją pracę (Pracownia HR IPs) oraz Margaret PorębaMagdalena Szulc i Aleksandra Żurowska "Stereotypy płciowe i ich konsekwencje w codziennych interakcjach" (Studenckie Koło Naukowe 'Genderówka').

 

Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się  z bogatą ofertą dydaktyczną w naszym Instytucie oraz szczegółami dotyczącymi procesu rekrutacji. Tę część poprowadzili - Wicedyrektor ds. Ogólnych dr Joanna Piskorz oraz mgr Przemysław Nowicki.

 

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie nas i zapraszamy do studiowania w Instytucie Psychologii!

IMG_4310

IMG_4353