Wykład mgra Jacka Rydlewskiego "O regresji w psychoterapii i w życiu" w IPs

 

20 czerwca w naszym Instytucie odbył się wykład mgr Jacka Rydlewskiego, utytułowanego psychoterapeuty i superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, trenera treningu grupowego, współzałożyciela wrocławskiego Ośrodka Edukacji Psychologicznej oraz wieloletniego pracownika Zakładu Klinicznej i Zdrowia w Instytucie Psychologii.

 

W trakcie wykładu, zatytułowanego "Regresja w psychoterapii i w życiu", podjęte zostały szczegółowe wątki dotyczące okoliczności, w których pacjent może doświadczać regresji w relacji terapeutycznej, która to regresja nierzadko przyjmować może formę pragnienia bycia uratowanym, wybawionym od swoich problemów, ale również chęci bycia zaopiekowanym zarówno przez terapeutę, jak i przez swojego życiowego partnera/partnerkę, przyjaciół, znajomych czy innych ludzi wokół. Mgr Rydlewski mówił też o tym, co sprzyja powstawaniu regresji w życiu codziennym, w jaki sposób rozpoznawać zachowania regresywne, a także jak mogą one łączyć się z rozmaitymi objawami z zakresu psychopatologii (np. zaburzeniami nastroju). Wiele uwagi poświęcił też praktycznym aspektom pracy terapeutycznej z osobami w regresji. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, zgromadziło szeroką publiczność, a także sprowokowało ciekawą dyskusję na temat zjawiska regresji w bliskich związkach.

 

Uczestnikom dziękujemy za tak liczne przybycie, a prelegentowi życzymy niesłabnącego zaangażowania i wielu dalszych sukcesów w pracy zawodowej!

 

Zdjęcia: Przemysław Nowicki, Marta Miętkiewicz

IMG_3413

IMG_3422

IMG_3423

IMG_3425

IMG_3434

IMG_3439

IMG_3441