Psychologia UWr najlepsza w Polsce wg rankingu THE WUR by Subject

 

Nasza dyscyplina, czyli psychologia na UWr odniosła wielki sukces!  W najnowszej edycji rankingu Times Higher Education World University Rankings by Subject 2023 awansowaliśmy do grupy 201-250 najlepiej ocenionych dyscyplin psychologii na świecie, czyli jeszcze lepiej niż roku temu, gdzie uplasowaliśmy się w TOP – 300.

Zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce, jako druga uplasowała się psychologia Uniwersytetu Warszawskiego (w grupie 251- 300 najlepszych na świecie), na trzecim miejscu jest psychologia prowadzona w Uniwersytecie SWPS (grupa 301- 400).

Times Higher Education World University Rankings to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów, który ocenia ponad 2 tysiące uczelni na całym świecie w 11 różnych dziedzinach nauki (subjects). Dyscypliny uniwersyteckie oceniane były w pięciu obszarach: dydaktyka, badania, cytowania, umiędzynarodowienie oraz dochód z działalności komercyjnej (transfer wiedzy do przemysłu), każdy z nich ma określoną wagę procentową mającą wpływ na wynik ogólny. Wagi te różnią się w zależności od dyscypliny. Psychologia UWr najwięcej punktów, bo aż 85,  uzyskała za cytowania.

 

Więcej o rankingu możecie Państwo przeczytać na stronie:

 https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2023/subject-ranking/psychology

Wszystkim pracownikom IPs serdecznie gratulujemy!