Psychologia UWr najlepsza w Polsce wg rankingu THE WUR by Subject

wur_subject

Nasza dyscyplina, czyli psychologia na UWr po raz kolejny znalazła się w najnowszej edycji rankingu Times Higher Education World University Rankings by Subject 2024, porównującego uczelnie wyższe na świecie według dyscyplin naukowych (subjects).

W tym roku uplasowaliśmy się w grupie 301-400 najlepszych dyscyplin psychologii na świecie. Nasza psychologia jest pierwsza w kraju, dzieląc tę pozycję z Uniwersytetem Warszawskim.

Warto jednak podkreślić, że w obszarze research quality (publikacje i cytowania) Psychologia UWr jest najlepsza w Polsce, zdobyliśmy aż 72,8 punkty!.

Times Higher Education World University Rankings to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów, który ocenia ponad 2 tysiące uczelni na całym świecie w 11 różnych dziedzinach nauki (subjects).

Dyscypliny uniwersyteckie oceniane były w pięciu obszarach: teaching (dydaktyka), research environment (kategoria obejmująca wskaźniki związane z reputacją, dochodem przeznaczanym na daną dziedzinę i produktywnością), research quality (publikacje i cytowania), international outlook (umiędzynarodowienie w zakresie kadry, studentów oraz współpracy badawczej) oraz industry (dochód z transferu wiedzy do przemysłu i patenty).

Każdy obszar składał się z kilku wskaźników, ogółem było ich 18, każdy z nich miał określoną wagę procentową mającą wpływ na wynik ogólny. Wagi te różniły się w zależności od dyscypliny.

Więcej o rankingu możecie Państwo przeczytać na stronie:

Wszystkim pracownikom IPs serdecznie gratulujemy!