Spotkanie Zespołu Being Human w Niemczy - wolne miejsca dla studentów. 16-17 maj 2023

 

Szanowni Studenci, 

Jak już pewnie zauważyliście, 16 maja 2023 roku odbędzie się interesujące interdyscyplinarne na pograniczu psychologii, sztuki i nauk ewolucyjnych spotkanie Homo-Aestheticus: Człowiek na pograniczu sztuki - percepcji i estetyki organizowane przez zespół prof. Piotra Sorokowskiego. Dla zainteresowany osób mamy kolejną atrakcję naukową. Interdyscyplinarny zespół badawczy na pograniczu psychologii, etologii, kultury i sztuki - Being Human, w którym prof. Sorokowski jest jednym z liderów, organizuje tego samego dnia spotkanie pod hasłem "Naukowe emocje!". Spotkanie to jest kontynuacją prowadzonych przez profesora od około 10 lat warsztatów dla studentów psychologii. Spotkanie to odbędzie się w dniach 16-17 maja w Niemczy [Hotel przy ulicy Strzelińska 8, 58-230 Niemcza]. W czasie spotkania przewidziane są wykłady Dr hab. Prof. UWr Mirosława Masojcia, pt. Aktywność wczesnych homininów na terenie Afryki wschodniosaharyjskiej – badania w Sudanie, Prof. Krzysztofa Nawotki, "Zwyczaj epigraficzny we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego w starożytności", prof. Mirosława Kocura "Maska jako źródło teatru", oraz dr hab. prof. UWr Piotra Sorokowskiego "Artyści Asmat a nierozwiazane zagadki psychologii ewolucyjnej."

 

Naszym gościem specjalnym będzie wybitny rzeźbiarz tradycyjny i rytualny Bomave Konate z Burkina Faso (zapraszamy też na jego wykład o godzinie 12.00 w Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego), który przeprowadzi warsztaty rzeźbiarskie. Warunkiem udziału w tych warsztatach (można w nich nie uczestniczyć) jest przywiezienie ze sobą na warsztaty kawałka drewna o wielkości średnica 30-40 cm, wysokość 50 cm (lub większego).

 

Gdzie zdobyć takie drewno - kreatywność wskazana, ale prawdopodobnie uda się je dostać u leśniczego czy stolarza. Zapewne nie zaszkodzi mieć też ze sobą zestaw najtańszych dłut rzeźbiarskich (ok. 30zł) do kupienia w supermarketach budowlanych.

W spotkaniu wezmą udział stali członkowie zespołu Being Human oraz zaproszeni goście - ale UWAGA - organizatorzy przeznaczyli dodatkowe 7 miejsc dla studentów psychologii, którzy chcieliby wziąć udział w tym spotkaniu. Zgłoszenia, wraz z krótkim listem motywacyjnym (max jedna strona) należy wysyłać do piątku (12.05), do godziny 16, na adres organizatora: sorokowskipiotr @ yahoo.co.uk (trzeba usunąć spacje).

 

Preferowani będą studenci chcący współpracować w badaniach zespołu, mający już jakieś doświadczenia badawcze, zainteresowani przyszłymi studiami doktoranckimi, oraz zainteresowani tematyką psychologii ewolucyjnej, międzykulturowej i psychologii sztuki.

Udział w spotkaniu jest darmowy (włączając w to kolację, nocleg, dojazd we własnym zakresie - Niemcza jest względnie dobrze skomunikowana z Wrocławiem, choć być może będzie jeszcze wolnych kilka miejsc w Busie zamówionym na potrzeby dowozu gości).

 

Zachęcamy, zapraszamy!