Spotkanie z mgr Jackiem Rydlewskim i dr Anną Paluszak, pt. Terapeutycznie o związkach".

 

W poniedziałek 13 marca w naszym Instytucie odbyło się spotkanie z mgr Jackiem Rydlewskim i dr Anną Paluszak, pt. Terapeutycznie o związkach". Spotkanie skoncentrowane było wokół problematyki poruszanej w książce autorstwa naszych gości "Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęścia relację".

Podczas spotkania nasi goście opowiedzieli o tym co ich zainspirowało do napisania książki. Następnie Jacek Rydlewski wygłosił wykład na temat założeń systemowego ujęcia rodziny, podstaw trwałych i szczęśliwych relacji i trudności, które stoją jej na drodze.

Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem zarówno naszych studentów i pracowników, jak wielu osób zainteresowanych poruszaną problematyką. Nasza Aula pękała w szwach, nie dla wszystkich wystarczyło miejsc. Po części oficjalnej był oczywiście czas na pytania i odpowiedzi, krótką rozmowę, podpisywanie książek oraz wspólne zdjęcia. 

20230313_171825

20230313_171706

20230313_171453

20230313_171636

 

 

 

 Kilka słów o autorach książki i naszych gościach:

Anna Paluszak - przez ponad dziesięć lat wykładała psychologię na uniwersytetach: Wrocławskim i Zielonogórskim. Od pięciu lat pracuje jako psychoterapeutka, pozostając w superwizji. Jako psycholog wspiera osoby przed operacją bariatryczną i po przejściu tego zabiegu, a także pacjentki chore na endometriozę. Była pomysłodawczynią i współprowadzącą, wraz z Jackiem Rydlewskim, cyklu rozmów dotyczących problemów w związkach; półgodzinne audycje były nadawane w latach 2016 – 2017 we wrocławskim Akademickim Radiu Luz pod wspólnym tytułem Związki na luzie i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy.

Jacek Rydlewski - psychoterapeuta i superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Legendarny i charyzmatyczny wykładowca w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, doceniany przez studentów jako autorytet i znawca zagadnień dotyczących bliskich związków i procesów rodzinnych. Działalność akademicką łączy z praktyką, od ponad czterdziestu lat bowiem jest czynnym psychoterapeutą - indywidualnym i grupowym. Twórca Ośrodka Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu, w ramach którego funkcjonuje szkoła psychoterapii.

 

Dziękujemy za olbrzymią frekwencję i zapraszamy na kolejne wydarzenia w IPs!