Tydzień Równości w IPs

 

Koło Naukowe Seksuologii im. Michaliny Wisłockiej już po raz czwarty zorganizowało Tydzień Równości. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie było współorganizowane przez Stowarzyszenie Równi w Różnorodności i odbyło się w terminie 16 – 20.05.2022. Jak co roku poruszone zostały ważne tematy związane z funkcjonowaniem osób ze społeczności LGBTQ+ oraz innych mniejszości. Uczestnicy i uczestniczki mogli zaznajomić się również z ideami feministycznymi i równościowymi, a także standardami pracy psychologicznej z pacjentami należącymi do mniejszości.

Wśród gości, który pojawili się w Instytucie Psychologii lub wygłosili swoje wystąpienie online byli: mgr Martyna Zachorska, Jessica Lynn, Zuzanna Piontke i Agata Śmiałkowska z Fundacji Bezpestkowe, a także mgr Dominik Haak. Prelegentki i prelegenci poruszyli szeroki zakres tematów: sensowność poprawności językowej; pełną trudności, niepowodzeń, cierpienia i spełniania historię transkobiety Jessici Lynn; poczucie tożsamości osób z zespołem Mayera-Rokitansky’ego-Küstera-Hausera; a także podstawy terapii kink-aware wykorzystywanej w procesie akceptacji lub modyfikacji preferencji seksualnych, kinków i fetyszy.

W tym roku po raz pierwszy odbył się również konkurs, w ramach którego zostały przydzielone dwie nagrody. Zwycięzcami zostali Gabriela Bortacka i Krystian Grabowski. Oprócz tego zorganizowany został pokaz filmowy w Klubie Łącznik na terenie wrocławskiej Czasoprzestrzeni, w ramach którego wyświetlone zostało nagrodzone Oscarem za najlepszy scenariusz dzieło „Obiecująca. Młoda. Kobieta”.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim Prelegentkom i Prelegentom i już dziś zapraszamy na kolejną edycję Tygodnia Równości.