Wiosenne Drzwi Otwarte IPs

W sobotę 23 marca nasz Instytut otworzył swoje drzwi na licealistów zainteresowanych studiowaniem psychologii. W ramach akcji Drzwi Otwarte można było wysłuchać otwartych prelekcji naszych pracowników, wziąć udział w warsztatach, porozmawiać z naszymi studentkami i studentami w ramach Giełdy Kół Naukowych oraz porozglądać się po budynku przy ul. J. Dawida 1. Nad przebiegiem wydarzenia czuwali Zastępczyni Dyrektora dr Joanna Piskorz oraz mgr Przemysław Nowicki i dr Katarzyna Serafińska.
Cykl warsztatów rozpoczął wykład dr Kamili Madei - Bień ""Psychologia we współczesnym w świecie. Obszary naszych zainteresowań", następnie głos zabrał dr hab. Ryszard Poprawa "Uzależnienie od Internetu i jego psychologiczne mechanizmy - fakty, kontrowersje, wyniki badań", dalej wystąpiły dr Dorota Chmielewska - Łuczak "Dlaczego współpracujemy? Czym różni się współpraca ludzi od współpracy zwierząt?" oraz dr Dorota Kanafa - Chmielewska "Motywacja do pracy. Dlaczego chcemy dobrze pracować?". Wykłady odbywały się w Auli i zgromadziły sporą publiczność.
Warsztaty w tej edycji Drzwi Otwartych poprowadziły studentki i studenci działających przy naszym Instytucie Pracowni i Kół Naukowych. Cieszyły się one ogromną popularnością, a wszystkie przewidziane w zapisach miejsca rozeszły się w tempie ekspresowym. W kolejności zajęcia prowadzili: Monika Perkowska i Alicja Baś "Stereotypy płciowe i ich konsekwencje w codziennych interakcjach" (SKN Genderówka), Justyna Stypułkowska "W pułapce schematów, czyli kilka słów o spostrzeganiu społecznym" (Pracownia HR), Magdalena Rozczyn i Michał Czarnota "Stres - przyjaciel czy wróg?" (Pracownia HR), Krzysia Gusiacka, Adam Wściubiak, Maciej Głowacki i Agata Kuzia "Drzwi do twojego mózgu - neuropsychologia" (KN Cerebro), Julia Puczyńska i Kamila Cieżak "Co dzień kreatywniej" (Koło Inicjatyw Twórczych), Patrycja Mondrai Barbara Bednarczuk "Jesteśmy tym, co w sowim życiu powtarzamy - czyli o sile nawyku" (Koło Naukowe PONAD).
Przez cały czas trwania Drzwi na korytarzach Instytutu Psychologii obywała się Giełda Kół Naukowych, w ramach której można było zapoznać się z działalnością i profilem kół, porozmawiać ze studentkami i studentami, przyjrzeć się bliżej codzienności studiowania w naszym Instytucie.
Dziękujemy za liczne przybycie, zachęcamy do odwiedzania nas i gorąco zapraszamy do studiowania psychologii u nas!