Wiosenne Drzwi Otwarte IPs

W sobotę 23 marca nasz Instytut otworzył swoje drzwi na licealistów zainteresowanych studiowaniem psychologii. W ramach akcji Drzwi Otwarte można było wysłuchać otwartych prelekcji naszych pracowników, wziąć udział w warsztatach, porozmawiać z naszymi studentkami i studentami w ramach Giełdy Kół Naukowych oraz porozglądać się po budynku przy ul. J. Dawida 1. Nad przebiegiem wydarzenia czuwali Zastępczyni Dyrektora dr Joanna Piskorz oraz mgr Przemysław Nowicki i dr Katarzyna Serafińska.

Drzwi otwarte IPs - 23.03.2019 - fot. Aleksandra Draus - Biuro Promocji UWr (14)

Drzwi otwarte IPs - 23.03.2019 - fot. Aleksandra Draus - Biuro Promocji UWr (8)

 

Cykl warsztatów rozpoczął wykład dr Kamili Madei - Bień ""Psychologia we współczesnym w świecie. Obszary naszych zainteresowań", następnie głos zabrał dr hab. Ryszard Poprawa "Uzależnienie od Internetu i jego psychologiczne mechanizmy - fakty, kontrowersje, wyniki badań", dalej wystąpiły dr Dorota Chmielewska - Łuczak "Dlaczego współpracujemy? Czym różni się współpraca ludzi od współpracy zwierząt?" oraz dr Dorota Kanafa - Chmielewska "Motywacja do pracy. Dlaczego chcemy dobrze pracować?". Wykłady odbywały się w Auli i zgromadziły sporą publiczność.

Drzwi otwarte IPs - 23.03.2019 - fot. Aleksandra Draus - Biuro Promocji UWr (15)

Drzwi otwarte IPs - 23.03.2019 - fot. Aleksandra Draus - Biuro Promocji UWr (22)

Warsztaty w tej edycji Drzwi Otwartych poprowadziły studentki i studenci działających przy naszym Instytucie Pracowni i Kół Naukowych. Cieszyły się one ogromną popularnością, a wszystkie przewidziane w zapisach miejsca rozeszły się w tempie ekspresowym. W kolejności zajęcia prowadzili: Monika Perkowska i Alicja Baś "Stereotypy płciowe i ich konsekwencje w codziennych interakcjach" (SKN Genderówka), Justyna Stypułkowska "W pułapce schematów, czyli kilka słów o spostrzeganiu społecznym" (Pracownia HR), Magdalena Rozczyn i Michał Czarnota "Stres - przyjaciel czy wróg?" (Pracownia HR), Krzysia GusiackaAdam WściubiakMaciej Głowacki i Agata Kuzia "Drzwi do twojego mózgu - neuropsychologia" (KN Cerebro), Julia Puczyńska i Kamila Cieżak "Co dzień kreatywniej" (Koło Inicjatyw Twórczych), Patrycja MondraBarbara Bednarczuk "Jesteśmy tym, co w sowim życiu powtarzamy - czyli o sile nawyku" (Koło Naukowe PONAD).

Drzwi otwarte IPs - 23.03.2019 - fot. Aleksandra Draus - Biuro Promocji UWr (3)

Drzwi otwarte IPs - 23.03.2019 - fot. Aleksandra Draus - Biuro Promocji UWr (16)

Drzwi otwarte IPs - 23.03.2019 - fot. Aleksandra Draus - Biuro Promocji UWr (18)

Drzwi otwarte IPs - 23.03.2019 - fot. Aleksandra Draus - Biuro Promocji UWr (21)

Drzwi otwarte IPs - 23.03.2019 - fot. Aleksandra Draus - Biuro Promocji UWr (19)

 

Przez cały czas trwania Drzwi na korytarzach Instytutu Psychologii obywała się Giełda Kół Naukowych, w ramach której można było zapoznać się z działalnością i profilem kół, porozmawiać ze studentkami i studentami, przyjrzeć się bliżej codzienności studiowania w naszym Instytucie.

 

Drzwi otwarte IPs - 23.03.2019 - fot. Aleksandra Draus - Biuro Promocji UWr (11)

Drzwi otwarte IPs - 23.03.2019 - fot. Aleksandra Draus - Biuro Promocji UWr (13)

Drzwi otwarte IPs - 23.03.2019 - fot. Aleksandra Draus - Biuro Promocji UWr (9)

Drzwi otwarte IPs - 23.03.2019 - fot. Aleksandra Draus - Biuro Promocji UWr (17)

Dziękujemy za liczne przybycie, zachęcamy do odwiedzania nas i gorąco zapraszamy do studiowania psychologii u nas!