Wykład dr Marty Kochan – Wójcik w IPs

Wyklad-dr-Marty-Kochan-Wojcik-w-IPs

20 marca 2024 w naszym Instytucie odbył się wykład dr Marty Kochan-Wójcik pt. ."Tęsknota za kontaktem i lęk przed bliskością. Terapia osób cierpiących z powodu wczesnej traumy relacyjnej."

Traumatyczne doświadczenia z przeszłości, zwłaszcza o charakterze relacyjnym wpływają na teraźniejsze życie wielu osób zakłócając ich zdolności do budowania trwałych więzi z innymi ludźmi. Podczas wykładu dr Kochan - Wójcik przeanalizowała mechanizmy, które do tego prowadzą skutkując zaburzeniami intymności i niejednokrotnie objawami cPTSD. Omówiła również podstawowe założenia procesu psychoterapeutycznego dedykowanego osobom borykającym się z opisanymi problemami.

Wykład cieszył się ogromnym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim ok 300 osób. Byli to zarówno nasi studenci, absolwenci i pracownicy, jak i osoby spoza Uczelni zainteresowane poruszaną problematyką. Po wykładzie padały liczne pytania i komentarze.

dr Marta Kochan-Wójcik jest psycholożką z wieloletnim doświadczeniem akademickim i wykształceniem psychoterapeutycznym. Przez wiele lat pracowała w naszym Instytucie, pełniąc między innymi funkcję Zastępczyni Dyrektora ds. dydaktycznych. Specjalizuje w terapii par oraz w terapii indywidualnej osób po doświadczeniach kryzysowych i traumach rozwojowych wg modelu NARM. Jest współzałożycielką Instytutu Terapii Par we Wrocławiu. Należy także do Dolnośląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów oraz Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing.

Serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania organizowane przez nasz Instytut!

 

20240320_183615

20240320_183633