Wykład dra Macieja Behnke oraz dra hab. Łukasza Kaczmarka prof. UAM

 

11 stycznia w IPs odbył się wykład dra Macieja Behnke oraz dra hab. Łukasza Kaczmarka prof. UAM, pod tytułem Piękno badań o e-sporcie – czyli czego nauczyliśmy się badając gry i graczy.

Podczas spotkania Prelegenci opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z przeprowadzaniem badań nad pozytywnymi emocjami budzącymi się podczas rywalizacji e-sportowej. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i wywołało wiele pytań i refleksji.

Dr Maciej Behnke i dr hab. Łukasz Kaczmarek, prof. UAM pracują na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu gdzie prowadzą Laboratorium Psychofizjologii. W badaniach koncentrują się na funkcji i strukturze pozytywnych emocji, m. in. w kontekście wyników e-sportowych. Są beneficjentami kilkunastu grantów na badania naukowe. Dr Maciej Behnke odbywał staże naukowe na Uniwersytecie Stanforda, University College London i Uniwersytecie w Pescarze. W 2020 roku został wyróżniony przez Centrum Inteligentnego Rozwoju, Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju w kategorii Naukowiec Przyszłości. Prof. Łukasz Kaczmarek jest kierownikiem Zakładu Psychologii Społecznej. Popularyzuje naukę prowadząc kanał na Youtube i Facebooku pod nazwą NAŁUKA oraz Psychologia & Gaming. Nasi goście, jak sami mówią, we wspólnych badaniach połączyli sportową pasję dra Macieja Behnke z komputerową pasją prof. Łukasza Kaczmarka.

 

Serdecznie dziękujemy naszym Prelegentom za ciekawe i inspirujące spotkanie! Nagranie z wykładu dostępne jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=fmIjymmOV20.