Pracownia Metod Badań Psychologicznych

Kontakt:
mgr Katarzyna Piątek
e-mail: katarzyna.piatek@uwr.edu.pl
tel. 71 367 20 01 wew. 163
pokój nr 2

 

Informuję, że w dniach 25 - 31.05.2023 roku przebywam w Sekretariacie IPs (p. 36, I piętro) w zastępstwie za Koleżankę. W razie potrzeby zapraszam do pokoju 36.

 

- KATALOG ZASOBÓW PRACOWNI METOD
- Regulamin Pracowni Metod
- Kto może stosować testy
Zakup arkuszy testowych na potrzeby pracy magisterskiej 
- Badania on-line testami wydawanymi przez PTP
- Kwestie dotyczące legalności używania testów psychologicznych

 

DOBÓR METOD

Kiedy ustalony będzie już temat pracy z promotorem (a przynajmniej zmienne zależne i niezależne) - operacjonalizację zmiennych proszę zacząć od przejrzenia KATALOGU ZASOBÓW PRACOWNI METOD. Czasem od razu uda się znaleźć tam metodę badawczą, która będzie przydatna (np. jest zawarta w artykule który jest dostępny w Internecie). Czasem jest kilka metod do wyboru, ale na podstawie opisu można dokonać pierwszej selekcji.

Preferowany pierwszy kontakt email, do którego warto załączyć FORMULARZ zawierający informacje nt. zmiennych, grupy badanych oraz formy przeprowadzania badań. Na wiadomość odpiszę i umówimy się spotkanie. Jeśli będzie to możliwe, będę przesyłać skany lub linki do elektronicznych wersji podręczników.

 

WYPOŻYCZANIE TESTÓW

Proszę najpierw o kontakt email w celu ustalenia potrzeb i dostępności metody. Po ustaleniu można zgłosić się osobiście po metodę lub mogę zostawić ją do odbioru na portierni. Wypożyczone metody można oddawać osobiście lub zostawić na półce Pracowni Metod na portierni (z nazwiskiem i nr indeksu) w godz. 7.00 - 21.00.

Studenci V roku przed zakończeniem studiów mają obowiązek uzyskania na karcie zobowiązań potwierdzenia, że oddali wszystkie testy (trzeba się zgłosić nawet wtedy, kiedy  brak jest pieczątki "wstępnej").

Godziny otwarcia Pracowni Metod

Dzień tygodnia

Godziny wypożyczania

poniedziałek

10.00 - 15.00

wtorek

10.00 - 15.00

środa

10.00 - 15.00*

czwartek

10.00 - 15.00

piątek

10.00 - 15.00

*wyjątkowo nieczynna w przypadku np. obrony doktoratu

 

W celu umówienia się na indywidualne konsultacje bardzo proszę o wcześniejszy kontakt mailowy: katarzyna.piatek@uwr.edu.pl

UWAGA: osoby, które nie oddały metod w ub. semestrze i w latach poprzednich, nie będą mogły wypożyczać następnych testów.  

DLA PRACOWNIKÓW: Zgłaszanie zapotrzebowania na arkusze testowe niezbędne do zajęć i projektów badawczych