Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii kulturowej

9 lutego 2024 roku świętujemy Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii kulturowej, a także rocznicę powstania PTL, które powołano do życia w 1895 r. w salach lwowskiego ratusza. Dla naszego Towarzystwa Lwów i jego miejski ratusz na zawsze pozostanie ważnym ETNOmiejscem. Tam są nasze początki…

Z tego względu w tym roku tematem wiodącym naszego święta są ETNOmiejsca!

Jesteśmy ciekawi tego, jakie miejsca są ważne dla Was osobiście, ale też dla reprezentowanych przez Was instytucji. Czy w Waszej miejscowości lub regionie są ciekawe miejsca związane z etnografią, etnologią i antropologią kulturową? Budynki, ulice, skwery, pomniki, kapliczki, ławeczki… Może któreś z nich zostało nazwane imieniem Osoby związanej z ETNOśrodowiskiem? 

Nagrajcie krótki filmik z opowieścią o ETNOmiejscu i prześlijcie na adres Biura PTL: ptl@ptl.info.pl. Na Wasze filmiki czekamy do 30 stycznia 2024 roku!

Przypominamy też o tym, aby wzorem lat ubiegłych przesyłać do naszego Biura informacje o organizowanych przez Państwa wydarzeniach, spotkaniach, prelekcjach, które organizujecie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej!

Z serdecznymi pozdrowieniami, w imieniu Zarządu Głównego PTL

Anna Weronika Brzezińska

prezeska

9 lutego