Studiuj etnologię i antropologię kulturową

Jesteś absolwentką lub absolwentem studiów licencjackich i zastanawiasz się nad wyborem studiów II stopnia? Nie wystarczają ci gotowe wzorce i sztywne ramy patrzenia na świat? Kierunkiem, który na pewno Cię zainteresuje jest etnologia i antropologia kulturowa w Uniwersytet Wrocławski! W trakcie studiów magisterskich w Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego nauczysz się patrzeć na świat inaczej – krytycznie i refleksyjnie. Poznasz też narzędzia, dzięki którym będziesz mogła czy mógł dostrzec niuanse otaczającej nas rzeczywistości, i tej lokalnej, i tej globalnej. Świat pełen jest nieoczywistych, fascynujących kwestii – trzeba je tylko umieć dostrzec i zbadać. Etnologia i antropologia kulturowa uczy, jak to robić.

W programie wrocławskich studiów magisterskich na kierunku etnologia i antropologia kulturowa przewidziane są teoretyczne i praktyczne zajęcia z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, obejmujące szeroki wachlarz zagadnień: od różnych teoretyczno-metodologicznych ujęć „społeczeństwa” i „kultury” poprzez problematykę pamięci, dziedzictwa regionów czy etniczności po zagadnienia migracji, komunikacji publicznej czy kultury popularnej. W naszej Katedrze stawiamy na poznawanie i budowanie relacji z lokalnym środowiskiem miejskim i bezpośredni kontakt z ludźmi, dlatego od roku akademickiego 2020/21 realizujemy miejskie laboratoria terenowe, w trakcie których uczymy działania w tkance miejskiej wielokulturowego Wrocławia.

Zapraszamy do studiowania w Katedrze Etnologii i Antropologii Kulturowej! Rejestracja trwa tu https://bit.ly/3kdjH8l

Zainteresowanych bardziej szczegółową prezentacją naszej tematyki badawczej zachęcamy do obejrzenia naszych wirtualnych Drzwi Otwartych dostępnych na kanale You Tube Stowarzyszenie Etnologia Wrocławska